Vinařská pouť  5.května 2017

V pátek 5.května 2017 v 18.15 se koná  jarní pouť vinařů a zahrádkářů u oltáře  svatého Gotharda, patrona zdejších vinařů, v poutní kapli sv. Antonína nad městem. Slavnost zahájí vyzvánění z věže a salvy Střelců sv.Gotharda. Kaple slaví 260 let a střelci desáté výročí své služby. Jste srdečně zváni.

Velikonoce 2017

Zvukový záznam smíšeného chrámového sboru při velikonoční mši  16. 4. 2017 si můžete poslechnout zde.

Nová střecha kostela v Mělčanech 2017

Fotky najdete zde.

Farní kostel volá po opravě

Vlhkost zdí, vnější degradovaný akronátový nátěr fasády, odpadávání omítek,vnitřní fermežový nátěr, eternitová střecha, rezavé věžní hodiny a břidlicová věž. Generální oprava je odhadována na 15 milionů korun.

Více fotek najdete zde.

Nová věž pravoslavné "Barborky"

Ekumenismus mučedníků

O slavnosti sv.Barbory 2016 pravoslavný světící biskup Izaiáš vložil do oltáře /prestolu/ stejnojmenné kaple ostatky dvou mučednic z období ruské bolševické revoluce 1918, kněžny Alžběty a mnišky Barbory.

Tříkrálová sbírka

Mráz štípal koledníky do tváří,ale hřálo je vědomí,že konají dobro. Účastí na sbírce-koledníčci i dárci zahájili nový rok dobrým skutkem, zasévali dobro do srdcí. Velké díky i vedoucím 24 skupinek. Na domech zůstává nápis: "K+M+B 2017" neboli "Kriste,požehnej tomuto domu". Celkem Tříkrálová sbírka ve farnosti shromáždila 163.172,-  Dolní Kounice darovaly 50.816,- Moravské Bránice-32.039,-  Nové Bránice -29.783,-  Trboušany-29.842,- a Mělčany-20.692,- Farnost Dolní Kounice  vybrané peníze poskytla Oblastní Charitě Rajhrad a děkuje všem.

Fotografie najdete zde.

Restaurování mramorového kříže u Obecního úřadu Moravské Bránice

Obnovená Boží muka v Moravských Bránicích

Péčí Obecního úřadu Mor.Bránice byla památka opravena a doplněna o kříž. Fotky najdete zde.

Nová věž s fasádou kaple po 40 létech /1975-2015/

Oprava fasády kaple pokračuje i v roce 2016.  Fotky z roku 2015 najdete zde.

Historické fotky z roku 1975 a fotky z roku 2016 najdete zde.

Kefasfest 2016

Fotky z Kefastfestu najdete zde.

V synagoze byl promítán film Cyril a Metoděj. Video najdete zde.

Snímky a videa z hudebního programu najdete zde.

Další fotky najdete zde a zde.

A ještě další fotky jsou zde  a  zde.

Forky jsou i na Signaly.cz -zde.

Videoukázku z hudebního programu najdete zde.

A ještě jedny fotky.