Pouť svatého Antonína Paduánského 2017

Místo:poutní kaple sv.Antonína nad městem
Datum:neděle 11.června 2017
Čas:  ranní mše dole v 7.45 pro starší a nemocné
         slavnostní mše nahoře v 10.00
Celebrant: kpt.Mgr.Jan Pacner,vojenský kaplan Univerzity obrany v Brně v duchovní službě Armády České republiky
Zpívá smíšený chrámový sbor farnosti s hudebníky. Slavnost zahájí vyzvánění a salvy Střelců sv.Gotharda.
Farní společenství všechny srdečně zve.

"Ježíš Kristus si z pytloviny naší přirozenosti ušil oděv,který sešil
jehlou,to je tajemným zásahem svatého Ducha,jenž  přemáhá všechny překážky
.Rozplameňuje svým ohněm duše,v nichž se zapálil,a uschopňuje zapálit
ostatní.Dává se všem a ti,kteří se k němu přiblíží,cítí jeho žár."

sv.Antonín Paduánský/1195-1231/

Kefasfest 2017

Festival Kefasfest je open air festival na nádherném místě bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích Šestý ročník křesťanského festivalu Kefasfest se uskuteční o víkendu od 23. do 25. června 2017.

Na festivale vystoupí: Pavel Callta, Jarda Svoboda (Traband), Way to go, Darce, Miracles a další...

Festival láká také na bohatý doprovodný program - Přijďte si vyzkoušet parkour, naučit se žonglovat, přejít slackline, projet se na loďkách a zažít spoustu dalších věcí.

Kefasfest je prostor pro kvalitní domácí i zahraniční hudbu, divadlo a kulturu. V různorodosti hudebních a divadelních žánrů chce představit moderní křesťanskou kulturu a její radostné poselství.

Vinařská pouť  5.května 2017

V pátek 5.května 2017  se konala  jarní pouť vinařů a zahrádkářů u oltáře  svatého Gotharda, patrona zdejších vinařů, v poutní kapli sv. Antonína nad městem. Slavnost zahájílo vyzvánění z věže a salvy Střelců sv.Gotharda. Kaple slaví 260 let a střelci desáté výročí své služby.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Zvukový záznam si můžete poslechnout  zde.

Nová střecha kostela v Mělčanech 2017

Fotky najdete zde.

Farní kostel volá po opravě

Vlhkost zdí, vnější degradovaný akronátový nátěr fasády, odpadávání omítek,vnitřní fermežový nátěr, eternitová střecha, rezavé věžní hodiny a břidlicová věž. Generální oprava je odhadována na 15 milionů korun.

Více fotek najdete zde.

Restaurování mramorového kříže u Obecního úřadu Moravské Bránice

Fotky najdete zde.

Obnovená Boží muka v Moravských Bránicích

Péčí Obecního úřadu Mor.Bránice byla památka opravena a doplněna o kříž. Fotky najdete zde.

Nová věž s fasádou kaple po 40 létech /1975-2015/

Oprava fasády kaple pokračuje i v roce 2016.  Fotky z roku 2015 najdete zde.

Historické fotky z roku 1975 a fotky z roku 2016 najdete zde.

Kefasfest 2016

Fotky z Kefastfestu najdete zde.

V synagoze byl promítán film Cyril a Metoděj. Video najdete zde.

Snímky a videa z hudebního programu najdete zde.

Další fotky najdete zde a zde.

A ještě další fotky jsou zde  a  zde.

Forky jsou i na Signaly.cz -zde.

Videoukázku z hudebního programu najdete zde.

A ještě jedny fotky.